Loading
  • info@drmeteclinic.com
  • Mansuroğlu Mah. 286/10 Sok. No:7 Brand Office K:6 D:22 Bayraklı / İzmir
  • Haftaiçi : 09:00 - 18:00

Saç Tedavileri

Saç tedavileri, var olan saç köklerinin güçlendirerek yoğunluğunun artmasına ve sağlıklı bir görünüm kazandırmaya olanak tanımaktadır. Saç tedavileri günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Saç tedavilerinde, saç dökülmesine neden olan etkenlere karşı, saç köklerinin güçlenmesi ve direnç kazanması hedeflenir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte saç kaybının önlenmesi ve mevcut saçların korunması için belirli yöntemler geliştirilmektedir. Saç tedavileri, hastanın şikayeti sonrası uzman hekimin yaptığı muayene ile belirlenmeli, uygun tedavi yöntemi seçilmelidir.

Saç Tedavileri Nelerdir?

Saç tedavilerine ihtiyaç duyulmasının çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Günümüzde sıklıkla karşılaştığımız saç dökülmesi herkes için büyük bir problemdir. Saç dökülmesine etki eden faktörlerin başında genetik nedenler yer almaktadır. Genetik faktörlerin haricinde sigara kullanımı, aşırı stres, düzensiz uyku ve beslenme gibi nedenler de saç dökülmesine etki etmektedir. Saç dökülmesi probleminde uygulanan bazı tedavi yöntemlerinden Saç PRP, saçın gençlik aşısı olarak tanımlanmaktadır. PRP’nin içindeki plateletler doku iyileşmesi ve yenilenmesini sağlayarak incelen, zayıflayan ve dökülen saçlara etki eden bir tedavi yöntemidir.

Saç dökülmesi için uygulanan tedavi yöntemlerinden biri de saç mezoterapisidir. Saç mezoterapisi, saçın güçlü ve sağlıklı olması için ihtiyaç duyduğu maddelerin direkt saçlı deriye uygulanması işlemidir. Saçta kök hücre tedavileri ise klinikte kök hücre uygulamaları ve laboratuvarda kök hücre üretimi olacak şekilde iki ayrı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Vücutta eksik olan mineral ve vitaminler saça olumsuz etki etmektedir. Saç dökülmesine karşı uygulanan tedavi yöntemlerinden biri de ağızdan destek tedavilerdir. Vücutta eksik olan vitaminler ağızdan alınarak saç büyümesine katkı sağlar. Sağlıklı saçlara kavuşulması için uygulanan tedavi yöntemlerinden diğeri de lokal destek tedavilerdir. Lokal destek tedavisi; saç derisine yüzeysel olarak uygulanan sprey, serum, krem, losyon gibi uygulamalarını kapsamaktadır.

Kliniğimizde sunduğumuz saç destek tedavileri şöyledir:

  • Saç Mezoterapisi
  • Saç PRP
  • Altın İğne ile Mezoterapi
  • Kök Hücre Tedavileri
  • Ağızdan Destek Tedaviler
  • Lokal Destek Tedaviler

Whatsapp