Loading
  • info@drmeteclinic.com
  • Mansuroğlu Mah. 286/10 Sok. No:7 Brand Office K:6 D:22 Bayraklı / İzmir
  • Haftaiçi : 09:00 - 18:00
Felsefem
32
yıllık
tecrübe

Dr.Mete Clinic

Felsefem

Felsefem

Hastalarımı dinlemek isterim, bazen uzun uzun, bazen tek cümle ile her şeyi ifade eder kişi. Onları dinlerken isteklerini, beklentilerini, şikayetlerini, korkularını ve umutlarını anlamaya çalışırım. Tedavide en önemli faktör sağlıklı iletişim ve sonucunda gelişen güven duygusu değil midir?

Kızımın dediği gibi, “yıllardır hala okuyorsun baba”. Yeni teknikler, yeni yöntemler, farklı bakış açılarını okur ve anlamaya çalışırım. Kendimi geliştirecek her yolu test ederim. Hekimlik mesleğinin kutsal olduğu kadar sanatsal olduğunu da bilerek işime gerekli özeni gösteririm. Bir yandan literatür ve kitap okurken, çeşitli eğitimler ve kongreler olmak üzere birçok etkinliğe katılırım. Hastalarıma faydalı olabilmek için son teknolojik cihazların en iyilerini kullanırım.

Ve sağlık konusuna gelince, tüm hastalarıma bağışıklık sistemlerini güçlendirici ek kürler uygulamayı alışkanlık haline getirdim. Covid pandemisinde hasta kaybetmemiş olmam hem kendi adıma hem de hastalarım adına büyük bir şans ve başarıdır. Hastalarıma önerdiğim beslenme ve sportif yaşamın da bunda büyük bir katkısı olduğu yadsınamaz.

Bu kadar çok konuşma nerede mi oluyor? Tedavi sırasında, koridorda, mutfakta bir çay ya da kahve molasında tabi ki. Hastalarım ve danışanlarım benim aynı zamanda arkadaşlarım oluyor zamanla. Hele onlardan gelen ikramları paylaşırken muhabbet daha da yoğunlaşıyor.

Ruh, beden ve sosyal sağlığımızı korumak için her zaman elele, sımsıkı ve içtenlikle yol almak ümidiyle.

Prof. Dr. Mete Edizer

Whatsapp