Loading
  • info@drmeteclinic.com
  • Mansuroğlu Mah. 286/10 Sok. No:7 Brand Office K:6 D:22 Bayraklı / İzmir
  • Haftaiçi : 09:00 - 18:00

İğnesiz Mezoterapi

İğnesiz Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi tedavisinde cihaza özel bir jel madde içerisine konmuş olan ilaçlar kullanılır. Elektrik akımı vasıtasıyla ciltteki gözenekler açılır ve o anda büyük ilaç molekülleri hücreler arası aralıktan cilde girer, cihaz ciltten çekilince gözenekler tekrar kapanır. Bu işlem esnasında ilaç cilt- orta deri-cilt altı ve yağlı dokulara kadar ilerlemiş olur. Her paket hastanın problemine göre hazırlanmış selülit, ağır selülit, çatlak, gevşeklik ve sarkma, saç dökülmesi, ciltte güneş hasarı veya antiaging yani yüz gençleştirme paketi gibi ilaçları içerir.

İğnesiz mezoterapi uygulama sıklığı :

Haftada bir veya beş günde bir uygulanır. Kişiye, gelirken uygulama bölgesini hafif keseleyerek yıkaması ve üzerine hiçbir kozmetik veya bakım ürünü sürmeden gelmesi söylenir. Hastanın uygulama yapılacak bölgesi silinerek cilt üzerinde kalmış olabilecek yağlı tabakadan temizlenmiş olur. Uygulama yapılacak taraftaki metal çubuk hastanın eline verilir ve sıkıca tutması istenir. İşlem yapılırken hastanın metal takılarını çıkarması istenir.

Mezoterapi hangi durumlarda kullanılır?

Selülit, saç dökülmesi, skar revizyonu, yani ciltteki dokularının iyileştirilmesi, yüz gençleştirme, bölgesel yağlanmaların tedavisi gibi işlevler için uygulanır.

İğnesiz mezoterapi uygulamalarında özel kür içeren serumlar kullanılır. Uygulama alanlarına göre değişkenlik gösteren serumlar, cihazın yardımı ile deri içlerine kadar ulaşır ve tedavinin çok daha etkili olmasını sağlar.

Mezoterapi kimler için uygun değildir?

Hamilelerde, felç geçirmiş olanlarda, şeker hastalarında, kanser hastalarında, kan pıhtılaşması bozukluğu olanlarda, çoklu ilaç kullanan kalp hastalarında mezoterapi uygulaması yapılamaz.

Mezoterapinin yan etkileri nelerdir?

Mezoterapi uygulaması sonrasında enjeksiyon bölgesinde geçici ezik ve çürükler olabilir. Kullanılan maddeler sistemik dolaşıma karışmaz. Bu nedenle bu problemler geçicidir.

Mezoterapiye cevap ne zaman başlar?

Hastalığın ciddiyetine göre ve vücut yapısına göre cevap değişir. Ancak genel olarak 2-3 seansta sonuç alınmaya başlar.

Mezoterapi kullanım alanları

Selülit mezoterapisi: Selulit her yaş grubu kadında görülebilen ciltte dalgalı yumru görünümüdür. Problem genelde hormonal duruma bağlı lenf drenaj sorunu sonrası ortaya çıkmaktadır. Selülit tedavisi için mezoterapi ile 4-10 haftada, haftada bir kez olmak üzere başarılı sonuçlar alınır. Eğer hasta diyet ile bunu korursa sonuçlar daha kalıcı hale gelir. Mezoterapi ile cilt altına şırınga edilen maddeler selülitli alanda kan akımını ve lenfatik dolaşımı düzenler, yağ depozitlerini çözer ve sertleşmiş bağ dokuyu düzeltir. Bu şekilde görünümü değiştirir.

Lokal (bölgesel) yağlanma mezoterapisi: Mezoterapi, karın, bel, kol ve bacaktaki bölgesel yağlanmaların giderilmesinde liposuctiona alternatif tedavidir. Enjeksiyon alanındaki yağ dokunun yıkılmasını sağlar.

Skar tedavisi: Skar, cilt lezyonundan sonra oluşan doku tamiridir. Doku oluşan hasarı giderirken bazen o bölgedeki reaksiyona bağlı olarak nedbe dokusu oluşabilir. Bu bölgelere üçer hafta aralıklarla 5-6 seans mezoterapi yapılabilir.

Saç dökülmeleri (Alopesi) mezoterapisi: Alopesi saçların dökülerek bölgesel veya tümden azalması veya yok olmasıdır. Özellikle bazı tip saç dökülmelerinde oldukça iyi ve sonuçlar alınmaktadır. Hastanın problemine göre haftalık veya iki haftalık seanslar şeklinde 4-10 seans yapılır.

Cilt gençleştirme (Mezolift) mezoterapisi: Güneş hasarı ve kollajen kaybı birleşerek cildin dolgunluğunu ve görünümünü bozar. Mezoterapi yoluyla vitaminler, antioksidanlar ve bağ doku maddeleri dermise infüze edilir yani cilt içine şırınga ile verilir.  Haftalık uygulamalar şeklinde 2-4 seans tedavi yapılır. Mesolift oldukça etkili bir anti-aging tedavidir. Ciltte kollajen sentezini uyarır; gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık oluşur.

Yüz mezoterapisi (mezolift): Yüz mezoterapisinde ilaçlar küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine ve altına direk olarak verilir. Böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Ayrıca ilaçlar çok az miktarda verildiği için kullanılan maddelerin yan etki olasılığı azalır. Yüz mezoterapisi (mezolift) cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir.

Mezoterapinin (mezolift) yüz bölgesinde kullanılma nedenleri nelerdir?

Donuk ve parlaklığını yitirmiş ciltlerin canlanması, ciltte elastikiyet kaybının önlenmesi, sarkma tedavisinin sağlanması, cildin yaşlanmasını engellemek, yüzün yorgun görünümünü gidermek, sigara içenlerde cilt hasarını engellemek ve tedavi etmek, yaz öncesi güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak, güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek, diğer leke tedavileriyle birlikte lekeleri hafifletmek veya gidermek, sivilce izi, diğer yara ve yanık iz tedavilerini sağlamak için kullanılır.

Whatsapp