Loading
  • info@drmeteclinic.com
  • Mansuroğlu Mah. 286/10 Sok. No:7 Brand Office K:6 D:22 Bayraklı / İzmir
  • Haftaiçi : 09:00 - 18:00

Dolgu uygulamaları

İlerleyen yaşla birlikte derideki elastin ve kollajen kayıplarına ek olarak cilt altı yağ pedlerinin eksilmesi ile sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur. Yaşlanan yüzdeki doku kayıpları uygun ve nazik dokunuşlar ile yeniden hacimlendirilerek zamanın etkileri azaltılabilir. Kozmetiğe bakış açısını tamamen değiştiren bu yöntemde farklı dolgu materyalleri kullanılmaktadır. İçeriklerinde hyalüronik asit başta olmak üzere birçok farklı formülü vardır. Gün geçtikçe ilerleyen teknoloji ile dolgu ve mezoterapi ürünleri kombine edilerek etkinlik arttıtrılmaktadır.

Uygulamada doğru eller, yüz anatomisine göre seçilecek doğru dolgu ve uygun anestezi önemlidir. Ancak faktörlerden belki en önemlisi doğru bir volümdür. Aşırı volümde yapılan dolgularda abartılı kontürler meydana gelmekte ve estetik açıdan kötü sonuçlar doğmaktadır.

Doğru bir dolgu deneyimi için istenilen farklı tipteki dolgu maddelerinin uygun şekilde kullanılmasıdır. Farklı firmalardan farklı çeşitlerde dolgu maddelerini almak ve bunların özelliklerini anlamak, stoklamak ve ustalaşmak hem zaman hem de maliyet açısından zorlu bir süreçtir. Tecrübeli uygulayıcılar farklı dolgu maddelerini minimal dozlarda uygulayarak istedikleri etkiyi alırlar.

Hastanın beklentilerinden birisi de dolgu maddesinin uzun ömürlü olmasıdır. Uzun ömürlülük preparatın cinsine, fiyatına ve uygulanan bölgeye göre değişebileceği gibi bireyler arasında da farklılıklar gösterebilir. Aynı bölgeye uygulanabilecek iki farklı dolgu maddesinin ömrü 6-12 ay arasında olabilir. Yine bu bölgeyi hastanın uygulayacağı doğru ya da yanlış uygulamalar dolgunun ömrünü değiştirecektir.

Dolgu maddeleri şakak, elmacık kemiği, gözaltı, kaş ortası, çene, burun, Marionet çizgileri, dudak, dudak çevresi gözaltı (ışık dolgusu) ya da nazolabial oluğa uygulanabilir.

Dolgu uygulamasından sonra hamam-sauna ve sıcak duşa girilmemelidir. Aynı gün kapatıcı makyaj uygulanmamalı, dudak dolgusunda en az 2 gün sıcak içecek, sigara ve öpüşmekten kaçınılmalıdır. Gece yatarken de yüzün tavana gelecek şekilde sırtın yere gelecek şekilde yatılması önemlidir.

Whatsapp