Loading
  • info@drmeteclinic.com
  • Mansuroğlu Mah. 286/10 Sok. No:7 Brand Office K:6 D:22 Bayraklı / İzmir
  • Haftaiçi : 09:00 - 18:00

Çatlak Tedavisi

Çatlakların birçok sebebi vardır. Kilo değişimleri, gebelik ve emzirme dönemi, ergenlik dönemi, vücut geliştirme gibi süreçler cilt çatlaklarına neden olabilir. Ayrıca genetik yatkınlık da çatlak oluşumunda etkilidir.Çatlak Tedavisi, cilt çatlakları, cildin altındaki liflerin bozulmasına çözümdür. Cilt çatlaklarının görünürlüğünü azaltmaya yönelik birçok tedavi yöntemi önerilebilir.

Lazer ile bu grupta tedavisi edilebilen lezyonlar; güneş ve yaşa bağlı olarak oluşan çil ve lekeler, selülit tedavisi, çatlak tedavisi, doğuştan kişide bulunan bazı leke ve benler ile gebelik döneminde oluşan lekelerdir. Hamilelik sürecinde cilde  uygun ihtiyacı olan nemi kazandırmak adına krem ve jellerle masajlı uygulama yapmak, çatlak oluşumunu engellemektedir. Bol su tüketimi cilde esneklik kazandırır ve çatlak oluşmasına engel olur. Erken tanı ile müdahale yapılması oldukça önemlidir.

Çatlak tedavisi, farklı tekniklerle çatlak izlerini azaltmayı amaçlar.  Cilt çatlakları için farklı lazer ve ışık tedavilerinin uygulanmasıyla olumlu sonuçlar almak mümkündür. Lazer ile Çatlak tedavisi lazer ve ışığın etkisiyle derinin alt katmanlarına uyarı yapılır. Cildin yeniden yapılandırılması desteklenir. Lazer ve ışık tedavileri kişiye özel analizler doğrultusunda  seanslar halinde uygulanır.

Çatlak olan bölgenin derinliği, eski veya yeni oluşmuş olmaları, yaygınlıkları kaç seans süreceğini belirler. Çatlak tedavileri seansları ihtiyaç durumuna göre iki haftada bir veya bir ayda bir şeklinde plan oluşturulabilir. Seanslar ortalama 4- 6 hafta sürer. Çatlak tedavisi için tedavinin sonuçları, her seansın sonrasında fark edilse bile asıl onarım altı ay sonrasında belli olur. Çatlak tedavisi işlemlerinde ağrı ve acı hissetmezsiniz. Mutlaka bir sağlık kuruluşunda uzman kişilere başvurmalısınız.

Çatlak tedavisi kullanılan yöntemler :

Fraksiyonel lazer , Diyode lazer , Glass lazer , Nd Yag lazer, Pulsed Dye lazer , Q swetched lazer , long pulsed lazer , LED tedavisi, Kimyasal peeling , Mikrodermabrazyon , Mezoterapi ile çatlak tedavisi yöntemleridir. Vücuttaki Çatlak , bazı ilaç kullanımları sonrası ve hormon tedavisi sonrası oluşabilmektedir. Mezoterapi ile çatlak tedavisi , dolaşımı hızlandırıp  yeniden yapılanmasını sağlamaktadır. Mezoterapi ile çatlak tedavisinde doğru mezoterapi uygulaması için ürün seçimi oldukça önemlidir. İşlemin doğru protokol ile uygulanması başarılı sonuçlar verir.

Mezoterapi ile çatlak tedavisi, 10-12 dk sürmektedir. İşlem esnasında ağrı ya da acı hissi olmaz.  Çatlaklarda leke tedavilerine benzer tedavi yöntemleri yeterli olmaktadır. Fakat, ileri evrede bulunan derin  skar yapısına yakın durumlarda Mezoterapi ile çatlak tedavisi %100 başarı gerektirir. Ani kilo alıp vermemeye dikkat edilmelidir. Süreçlerin doktor tarafından takip edilmesi gereklidir. Mezoterapi ile çatlak tedavisi , konsantre olan mezoterapi ürünleri ile kombineli kullanımı sonucunda çatlak tedavilerinde 4-6 seans uygulama yapıldıktan sonra neredeyse % 100 başarı sağlanmaktadır.

Whatsapp