Loading
  • info@drmeteclinic.com
  • Mansuroğlu Mah. 286/10 Sok. No:7 Brand Office K:6 D:22 Bayraklı / İzmir
  • Haftaiçi : 09:00 - 18:00

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama, kişinin sadece belirli bölgelerinde bulunan fazla yağların yakılmasıdır. Basen bölgesi, bel ve göbek bölgesi, kol bölgesi ve popo bölgesi vücutta bölgesel olarak fazla yağların bulunduğu başlıca kısımlardır. Düzenli yapılan egzersizler ve diyetler, uzun süredir yerleşmiş olan bölgesel yağları eritemeyebiliyor. Uygulanabilecek bölgesel zayıflama ve inceltme uygulamaları sayesinde uzun zamandır veremediğiniz kilolardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Bölgesel zayıflama nasıl gerçekleştirilir?

Bölgesel zayıflamanın gerçekleştirilmesi için öncelikle vücut analizi yapılması gerekiyor. Yapılan vücut analizleri sonucunda, kişinin ihtiyacına en uygun bölgesel zayıflama yöntemi belirlenebiliyor. Bölgesel zayıflama ve incelme uygulamalarının birçoğu, fazla yağların bulunduğu bölgeye aşırı sıcaklık ya da soğukluk uygulaması yapılarak gerçekleştiriliyor.

Bölgesel zayıflama süreci nasıldır?

Bölgesel zayıflama ve incelme sürecinde gerçekleştirilen uygulamaları kişinin ihtiyacına göre belirleniyor. Bölgesel zayıflama uygulamaları ile tek seansta istediğiniz sonuca kavuşabilirken, bazı işlemler ise 4 ve üzerinde seans gerektirebiliyor. İşlem yapılacak bölgenin büyüklüğü arttıkça, yapılacak seans sayısı da artış gösteriyor.

Bölgesel zayıflama için vücut analizi yapmak gerekli midir?

Vücut analizi ile kişinin vücut ağırlığı, yağ-kas-su oranı, bazal metabolizma hızı, metabolik yaşı, vücutta bulunan ödem miktarı tespit edilir. Bu sayede vücuttaki kas dokusu ve yağ dokusunda meydana gelen değişiklikler gözlemlenmiş olur. Kişinin şu anki kilosu ölçülerek, yaşına ve boyuna göre aslında olması gereken kilo hesaplanır. Bu sayede vücutta fazlalık olarak bulunan yağ oranı ve yağın bulunduğu bölge tespit edilmiş olur.

Bölgesel zayıflama ve incelme yöntemleri nelerdir?

Bölgesel zayıflama yöntemlerinden en bilineni lazer lipoliz uygulamasıdır. Lipoliz uygulaması ile tek seansta gıdı, kol, bel, basen ve kalça bölgesindeki fazla yağlar kolayca alınabiliyor.

Doğru beslenme

Doğru beslenme ve düzenli egzersiz, bölgesel zayıflama ve incelme isteyen kişilerin atlamaması gereken noktalardan. Vücutta bölgesel yağlanma en çok karın bölgesinde oluşup, en zor eritilen bölge de göbek bölgesidir. Göbek bölgesinde oluşan yağlanmanın en önemli nedeni fazla şekerli ve işlenmiş yiyeceklerdir. Bu nedenle karın bölgesinde oluşan yağlardan kurtulmak ve incelmek istiyorsanız, ilk olarak şeker tüketimini kesmeniz gerekiyor. Marketlerde satılan işlenmiş gıdaların birçoğunda yüksek miktarda şeker bulunmakta. İşlenmiş gıda tüketimini olabildiğince azaltıp, evde taze sebzeler ile yemek yapmaya özen göstermelisiniz.

Vücutta bölgesel yağ fazlalığından şikayet edilen bir diğer nokta ise kalça. Kalça bölgesi fazla yağlanma bulunmasının yanı sıra, selülit oluşumu ile de yağ yakımı en zor kısımlardandır. Kalçada bölgesel zayıflama gerçekleştirmek istiyorsanız şeker tüketimini kesmenin yanı sıra, zararlı yağların tüketiminden de uzak durmanız gerekiyor. Zeytinyağı, hindistancevizi yağı ve avokado yağı tüketerek vücudunuz için gerekli olan yağ asitlerini alabilirsiniz. Bu sayede sağlıklı yağlar tüketirken, aynı zamanda bölgesel zayıflamayı sağlayan yağ asitlerini de çalıştırmış olacaksınız.

Düzenli egzersiz

Bölgesel zayıflama ve incelme istiyorsanız mutlaka düzenli olarak egzersiz yapmanız gerekiyor. Tüm vücut için yapacağınız yağ yakıcı egzersizlerin yanı sıra, fazla kiloların olduğu bölgelere özel spor rutini oluşturmanız gerekiyor. Göbek bölgesinde oluşan yağlanmaların gitmesi için şınav ve mekik hareketleri yapabilirsiniz. Basen ve kalça bölgesinin sıkılaşması için ise squat hareketi etkili olacaktır. Plank hareketinde ise bacak, göbek ve kollar her üç bölgedeki kaslar çalışacaktır. Bu sayede bölgesel zayıflama gerçekleştirirken, aynı zamanda sıkılaşabilirsiniz.

Radyofrekans uygulaması

Radyofrekans uygulaması ile bölgesel zayıflama ve incelme sağlamanın yanı sıra, selülit tedavisi ve sarkmaların önlenmesinde etkili tedavilerden. Radyofrekans uygulamasında fazla yağların olduğu bölge belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılır. Genellikle bu derece 40-43C arasındadır. Bu ısı ile yağ hücrelerinin yakılması ve vücuttan atılması sağlanır. Radyofrekans uygulaması, işlemin yapılacağı bögenin büyüklüğüne göre 20 ila 60 dakika arasında sürebilir ve 10 seansa kadar uygulanabilmektedir.

Her insanın vücut yapısı bir değildir. Bazıları ince belli ama geniş basenli olur bazılarının üst bedeni kalın bacakları çok ince olur yada göbekli bir vücut yapısı olur. İşte Beautyderm olarak tam da bu noktada size hizmet vermeye hazırız. Bölgesel zayıflama tekniklerimizle basen, göbek, kol, tüm bacak bölgelerinizde istediğiniz incelmeye kavuşabilirsiniz ayrıca yine Beautyderm de mevcut yöntemlerle de tüm vücudunuzu sıkılaştırma imkanı sağlanmaktadır.

G5 Masajı

Bütün bedene uygulanabilen inceltme ve toparlama amaçlı kullanılan, özellikle bacağın üst kısmı, kalça ve basen kısımlarında kullanılan son model bir selülit masaj cihazıdır. Bu cihazın her cilt türüne göre ayrı başlıkları vardır. Bu aletle masaj uygulanırken daha etkili olması için bitkisel yağlar kullanılmaktadır.

Radyofrekans

Bu yöntem sayesinde radyo dalgaları bedendeki iyonları ve su moleküllerini aktifleştirir. Böylece enerji ortaya çıkarak bölge ısınmış olur. Bu uygulamanın sonucunda yağlar erir, kollejenler artar ve bağ dokusu yenilenerek bedende incelme olur, selülitler yok olur, sarkma ve kırışıklıklar giderilmiş olur.

Elektroterapi

Bu yöntemle sarkmış ve güçsüzleşmiş kaslar toparlanır, kan ve lenf dolaşımını hızlandırdığı için de cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar. Elektroterapi yöntemiyle yağ yakımı arttığı için bedende incelme ve zayıflama sağlanmış olur.

Selülit Masajı

Selülit tedavisinde en etkili yöntemlerden biri masajdır. Selülit Masajı ile deri altındaki kan ve lenf dolaşım sistemi hızlandırılarak selülitin başlıca nedeni olan dolaşım sistemi bozukluğu ortadan kaldırılmış olur. Selülülit masajı uygulanırken isteğinize göre esansiyel yağlar kullanılmaktadır bu sayede masajın etkisi de arttırılmış olur.

Radyofrekans ile Bölgesel Zayıflama

Isı kontrollü bir zayıflama yöntemi olan radyofrekans, aynı zamanda selülit, bölgesel yağlanma ve yüzde meydana gelen sarkma gibi problemler için de uygulanan bir yöntemdir. Özellikle bölgesel zayıflamada rağbet gören radyofrekans uygulaması yağ birikmesine en müsait olan karın, kalça ve baldır gibi bölgelerdeki yağ hücrelerinin küçülmesine olanak sağlamaktadır.

Ayrıca, bacaklarda oluşan selülitlerin giderilmesinde, iç kol ve iç bacak sarkmalarında toparlama ve tonlama sağlamaktadır. Bu sayede vücudumuzda ve yüzümüzde bize rahatsızlık veren görünümlerden kurtularak daha estetik bir görünüme kavuşmamız mümkündür.

Radyofrekans uygulaması sırasında, radyo dalgaları sayesinde vücudumuzdaki su molekülleriyle beraber kalsiyum, potasyum, magnezyum ve sodyum iyonları harekete geçer, Sonrasında ise bu bölgedeki enerji ortaya çıkarak uygulama yapılan bölgede ısınma oluşur.

Bu noktada hedeflenen şey ısınan alanın sıcaklığını 41-42 dereceye ulaşmasını sağlamaktır. Amaçlanan bu ısı elde edildiği zaman, alt katmanlardaki ısı aşağı yukarı 50 ile 55 derece arasında hissedilmeye başlanır. İstenilen ısı elde edildiğinde bu o bölgedeki yağların parçalanıp erimeye başladığı anlamına gelir. Bölgedeki eriyen yağ tabakaları vücuttan kan yoluyla veya lenf yoluyla emilerek atılır. Bu işlem yapılırken vücut ısısı devamlı kontrol altında tutulur ve hususi üretilmiş bir termometre olan infared termometresi sayesinde ısı kontrolü çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Radyofrekans İşlemi Nasıl Uygulanır?

Radyofrenkans uygulaması ile yapılan bölgesel zayıflama işlemi süre olarak bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Örneğin, bacak ve kalçalara yapılan işlem ortalama 45 dakika ile 60 dakika arasında değişirken göbek bölgesi ile basen bölgesine yapılan işlem ortalama 25 dakika sürmektedir.

Seanslar arasında süre işlemin etkinliği açısından çok önemli olduğundan seans aralarında geçen süreye dikkat etmeliyiz. Seans araları 2 haftadan az olmamalı ya da 4 haftadan fazla olmamalıdır. Radyofrekans uygulaması sırasında kişi herhangi bir ağrı yada sızı hissi duymamaktadır. Yalnızca işlem sonrasında uygulama yapılan bölgenin derisinde bir gerginlik hissedilmektedir ama bu gerginlik çok kısa bir süreliğine oluşmakta ve gayet normal bir durumdur.

Radyofrekans uygulamasını tercih edecek kişiler için son olarak bir uyarıda bulunmak istersek, bu uygulamayı cilt kanseri veya farklı bir kanser çeşidi olan kişiler, epilepsi rahatsızlığı olan kişiler, ms, gebe ya da gebelik ihtimali olan kişiler, kalp pili kullanan kişiler ve vücudunun herhangi bir yerinde protez bulunan kişiler tercih etmemelidir.

Bölgesel Zayıflama

Sağlıklı ve güzel görünümlü bir vücuda sahip olmak her insanın hayalidir. Fakat, çok az sayıda insan düzenli beslenerek ve spor yaparak bu hayalini gerçekleştirebilir.

Çünkü spor tek başına yeterli değildir. Ayrıca vücutta yakılan yağların vücudun hangi bölgesinden kaybedildiği de kişinin kendi yapısal özelliklerine göre değişmektedir.

Whatsapp